Miejsce spotkania: Fame Sport - Dekerta 21

Żółte kartki: 1266

Czerwone kartki: 143

Średnia ocena: 4.8888888888889

Zabójcza końcówka AquaSoil

Pomimo prowadzenia w pierwszej odsłonie 2:1 ostatecznie z boiska przy Dekerta na tarczy został zniesiony Format. AquaSoil zwarło szyki w drugich dwudziestu minutach i zdołało odmienić losy rywalizacji. W 3. minucie meczu prowadzenie Niebieskim dał Michał Nowak, jednak kolejne dwa słowa należały do Formatu. W 7. minucie gola zdobył Sławomir Urbaniak, a tuż przed przerwą z dystansu świetnie przymierzył Paweł Iwachów. Kiedy tuż po przerwie rzut wolny na gola zamienił Michał Kierot, Format już "witał się z gąską". W 32. pięknym, technicznym trafieniem popisał się Michal Słonina. Niebiescy szybko poszli za ciosem. Dwie minuty później wyrównał wspomniany Słonina, a w 37. minucie drugie prowadzenie w rywalizacji AquaSoil dał Jakub Wąsik. To nie podłamało Formatu, który w końcówce rzucił wszystkie siły do ataku, jednak nie wykorzystał znakomitej okazji do wyrównania. W ten sposób obie ekipy zrównały się pod względem punktów w ligowej tabeli i wygląda na to, że przynajmniej w tym momencie nie muszą się martwić o ligowy byt.